Skip to content

Работа с дюбели

Да възложите на друг да свърши работата вместо вас може да се окаже скъпо. Но ако подходите правилно, можете да свършите много неща и сами. Ще спестите време и пари, като използвате полезните инструкции "стъпка по стъпка", които ще намерите в сайта на SKIL. Тези инструкции "стъпка по стъпка" са разделени в категории, свързани с различните видове работи в и около дома, и ви дават ясни обяснения "от А до Я".Просто щракнете върху една от нашите инструкции "стъпка по стъпка" и ще можете да започнете веднага!

  1. Какъв вид дюбели да използвам?

    За всеки строителен материал се използва определен вид дюбели. В специални случаи се използват различни видове дюбели и често те осигуряват по-здрав монтаж от универсалните дюбели. След като определите подходящия дюбел за дадено приложение, следващата стъпка е да изберете подходящия размер. Диаметърът на свредлото е същия като диаметъра на дюбела. Обикновено той е означен върху дюбела, например S6 за диаметър на свредлото и дюбела 6 мм.

  2. Универсални дюбели

    Класическите полиамидни дюбели се предлагат в различни основни типове. Когато затягате винта в дюбела, той се раздува и се закрепва здраво в стената. Пробийте отвора с ударна бормашина и внимателно забийте дюбела на мястото му. След това може да завинтите винта. Използвайте тип винт, подходящ за използване с дюбели и с подходящата дължина и дебелина за използвания от вас дюбел.

  3. Закрепване с чук

    Тези дюбели съдържат стоманен пирон или специален винт, който се забива на мястото си в дюбела с чук. Това е много по-бързо, отколкото да се използва обикновен винт, и е идеално за монтиране на первази, дървени греди, каси на прозорци, панели за тавани и за облицовка на стени. Ако се налага, може да дозатегнете винта с отвертка, след като сте го забили на мястото му.

  4. Дюбели тип "пеперуда"

    Тези полиамидни дюбели са предназначени за използване в кухи стени и се състоят от 2 части. Когато винтът се затяга, задната част на дюбела се сгъва двойно към предната част на дюбела. Друг вариант е дюбелът тип "пеперуда". Той има 4 "крила" и е идеален за монтиране в плитки отвори. Може да използвате тези дюбели за окачване на картини, леки огледала и други леки предмети. Този вид дюбели осигуряват здраво захващане в гипсокартон и други подобни материали.

  5. Анкерни болтове

    Тези дюбели са предназначени за закрепвания, които трябва да издържат тежки товари, например големи рафтове или стойки. Един анкерен болт M12 обикновено може да издържа товар до 200 кг. Когато гайката или куката бъде затегната, коничната котва се издърпва навътре. Полученото в резултат налягане води до разширяване на металните сегменти и силното им притискане към обхващащия ги материал.

  6. Дюбел за гипсокартон

    Този дюбел образува по-дебел участък в или зад куха стена. Когато винтът се постави и затегне, този участък се раздува и разгъва като чадър. Тези дюбели се използват с различни типове плоскости, а са подходящи и за монтиране на леки предмети на тавани.

  7. Шарнирен дюбел

    Шарнирните дюбели се използват предимно за тавани и кухи стени. Те имат натегнати с пружина "крилца", монтирани върху резбата на винта. Дюбелът влиза в отвора със затворени крилца, а след това те се разтварят, когато се освободят и винтът се затегне.

Оценка

Оценете тази стъпка по стъпка описание.

Работа с дюбели

4.3
4.3 of 5

878 брой гласове

  • 5
    605
  • 4
    134
  • 3
    31
  • 2
    31
  • 1
    76