Skip to content

Пробиване в дърво и пластмаса

Да възложите на друг да свърши работата вместо вас може да се окаже скъпо. Но ако подходите правилно, можете да свършите много неща и сами. Ще спестите време и пари, като използвате полезните инструкции "стъпка по стъпка", които ще намерите в сайта на SKIL. Тези инструкции "стъпка по стъпка" са разделени в категории, свързани с различните видове работи в и около дома, и ви дават ясни обяснения "от А до Я".Просто щракнете върху една от нашите инструкции "стъпка по стъпка" и ще можете да започнете веднага!

  1. Свредла за дърво

    Стандартното свредло за дърво се използва за пробиване на отвори с диаметър до 10 мм във всички видове дърво. Предимството на свредлата за дърво е острият връх в средата. Това ви улеснява да държите електрическата бормашина на точното място, без приплъзване.

  2. Спирално свредло

    Спиралното свредло има силно заострен връх и заточена винтова резба, което позволява много прецизно центриране на бормашината. Закаленият връх с резба гарантира голяма прецизност на пробиваните отвори, които са гладки и без грапавини. Спиралните свредла са подходящи за пробиване на мека дървесина, европейска твърда дървесина и греди.

  3. Плоско свредло

    Плоското свредло се използва само за големи отвори, с диаметър от 11 мм нагоре. За да пробиете прецизен и гладък отвор е най-добре да пробивате, докато върхът на свредлото едва се покаже от другата страна на парчето дърво. След това обърнете парчето дърво от другата страна и завършете отвора оттам. Плоските свредла имат центриращ връх и остри режещи ръбове от двете срещуположни страни на режещата част. Това свредло се използва за по-големи отвори – напречно на жилките на дървото или в отрязаните краища на греди и дъски. Винаги използвайте по-висока скорост на пробиване, когато работите с това свредло.

  4. Зенкер

    Зенкерът се използва, когато искате да вкарате главата на винта, така че да е или наравно с повърхността, или потънала под повърхността на дървото. Отворът за винта се пробива първо със стандартно свредло, след което се използва зенкерът, за да се пробие отворът до необходимата дълбочина. Ако искате винтът да е напълно невидим, направете отвора за него малко по-дълбок и запълнете над главата на винта с кит за дърво, тапа от дърво или парче от дървена дибла.

  5. Регулируема приставка за кръгли отвори

    Регулируемата приставка за кръгли отвори има заострен връх в средата и режещо острие, което може да се регулира до различен диаметър. Когато използвате приставка за кръгли отвори, е добре да закрепите бормашината на стойка или да затегнете детайла здраво на място върху работния плот.

  6. Приставка за кръгли отвори

    За още по-големи отвори в дърво, отколкото можете да направите с плоско свредло, можете да използвате приставка за кръгли отвори. Режещият ръб на приставката за кръгли отвори изглежда като острието на трион, огънато в кръг. Първо пробийте центриращ отвор със свредлото в центъра на приставката, след което можете да изрежете окончателния отвор с острието-трион на приставката. Освен това се предлагат и многофункционални приставки за кръгли отвори, които освен за твърдо дърво са подходящи също и за тухли, гипсокартон, ламинат, пластмаса и подобни материали.

  7. Накрайник за изрязване на тапи

    Можете да изрежете тапа, за да скриете отвора за винта, но заради вибрациите на бормашината често е трудно да изрежете идеално оформена тапа. За най-добри резултати можете да използвате специален накрайник за изрязване на тапи, сглобен към неподвижна бормашина и бормашина на стойка.

Оценка

Оценете тази стъпка по стъпка описание.

Пробиване в дърво и пластмаса

4.1
4.1 of 5

365 брой гласове

  • 5
    224
  • 4
    59
  • 3
    21
  • 2
    16
  • 1
    45